W dniach 5-7.01.2024 mieliśmy przyjemność brać udział w Kagami Biraki 2024 Zgrupowaniu Zachodniego Okręgu Karate Kontaktowego, którego organizatorem był Kyokushin Karate Kołobrzeg Buntai. Mottem przewodnim tego zgrupowania było jedno z ulubionych powiedzeń Sosai Oyamy: 一汗一米 : "Hito-ase, hito-kome". 

W czasie zgrupowania odbyło się 5 jednostek treningowych, w tym dwie skierowane na praktyczne doskonalenie umiejętności sędziowskich. Za tą część odpowiedzialni byli Shihan Radosław Ambroziak oraz Sensei Paweł Falko.

Pozostałe trzy keiko poprowadzili kolejno  Sensei Marek Wilusz, Sensei Bartek Engel oraz Sensei Jarosław Remus. Głównym elementem pierwszego keiko, było ikken i jego praktyczne zastosowanie w walce. Drugie keiko pozwolilo nam spojrzeć szerzej na karate i odejść od utartych schematów w czasie treningu. Sensei Bartek skupił się na elementach kata oraz zastosowaniu wcześniej już poznanego ikken. Ostatnie keiko ukierunkowane było na kumite. Dopracowywaliśmy taktykę walki i zwieńczyliśmy to tym co tygryski lubią najbardziej - kumite.

Czas seminarium to nie tylko treningi i ciężka praca, ale również spędzenie wspólnego czasu i integracja. W myśl powiedzenia „drużynę buduje się w szatni” spędziliśmy ten weekend dbając również o budowanie i umacnianie relacji na wieczornych spotkaniach, na basenie, przy posiłkach i w każdym możliwym momencie! Serdecznie dziękujemy wszystkich uczestnikom zgrupowania za wspaniałą atmosferę i już nie możemy doczekać się kolejnego takiego wydarzenia. OSU!